• Default Alternative Text

  Inteligentne miasta

  Przyszłość należy do inteligentnych miast oplecionych siecią połączeń. Dzięki naszym rozwiązaniom do zarządzania energią i infrastrukturą miasta już dziś stają się bardziej inteligentne i bardziej zielone.

  Obejrzyj wideo Przeczytaj opracowanie White Paper
  Korek na autostradzie podczas śnieżycy.

  Wyzwania

  Miasta stają w obliczu takich wyzwań, jak szybki przyrost populacji, duże oczekiwania mieszkańców oraz, niejednokrotnie, poważne ograniczenia budżetowe. Aby zadowolić i utrzymać wartościowych obywateli oraz przyciągać pracodawców i inwestorów, miasta muszą stać się bardziej inteligentne: wykorzystywać nowoczesne technologie do poprawy efektywności i jakości życia oraz do zrównoważonego rozwoju.

  Fakty

  • Niebieska ikona ziemi Już za 35 lat aż 66% ludzi na świecie będzie mieszkać w miastach.
  • niebieska ikona energii Miasta zajmują tylko 2% powierzchni Ziemi, ale zużywają 75% światowych zasobów energetycznych.
  • Niebieska ikona partnera To właśnie miasta i miasteczka będą węzłami Internetu rzeczy, który — jak mówią prognozy — będzie składał się z 20 miliardów wzajemnie połączonych urządzeń.
  • Blue Graph up icon Przestrzeń miejska, którą musimy stworzyć w nadchodzących 40 latach, jest równa tej, jaka powstała przez ostatnie 4000 lat.
  • ikona niebieska błyskawicy W najbliższych 100 latach miasta będą stały przed coraz poważniejszymi zagrożeniami, związanymi między innymi ze zjawiskami pogodowymi.
  • Znaczek zielonego liścia Na miasta przypada 80% światowej emisji CO2.

  Dlaczego warto współpracować ze Schneider Electric

  • Ikona inteligentnego miasta Współpraca z nami sprawia, że miasta stają się inteligentne Stwarzamy miastom warunki do zwiększania efektywności, podnoszenia jakości życia i zrównoważonego rozwoju. Nasze efektywne energetycznie rozwiązania i usługi przynoszą nawet 30-procentową redukcję zużycia energii. Podnosimy wzrost jakości życia wynikający z większej płynności transportu i ograniczenia emisji CO2. Stymulujemy zrównoważony rozwój: zapewniamy wgląd w bieżące wskaźniki by pomóc w ograniczeniu zużycia energii i wody..
  • ikona uścisku dłoni Nasza innowacyjna metodologia działania Zmieniamy procesy projektowania, budowania i rewitalizacji miast oraz zarządzania nimi, oferując: integrację prowadzącą do większej efektywności, współpracę w osiąganiu celów i innowacje na każdym poziomie zmieniające świat.
  • Inteligentne miasta: systemy sterowania infrastrukturą w czasie rzeczywistym jako jeden ze strategicznych priorytetów

   W artykule omówiono znaczenie strategicznego podejścia do platform działających w czasie rzeczywistym i elastycznych zespołów operacyjnych. Wskazano korzyści w postaci ograniczenia koszów, optymalizacji inwestycji, złagodzenia niedoborów kadrowych i stworzenia warunków do bardziej niezawodnego, efektywnego funkcjonowania miasta.

   Przeczytaj artykuł
   software industrial, man touching screen that is showcasing data drawings
  • Stawki w grze o energię: odpowiedź Schneider Electric

   Schneider Electric odpowiada na współczesne megatrendy — urbanizację, industrializację i cyfryzację — poprzez innowacyjne technologie, które przynoszą efektywność energetyczną, zrównoważony rozwój i automatyzację.

  • Fundamentalne założenie inteligentnego miasta: miejska efektywność

   Budowanie inteligentnego miasta zaczyna się od inteligentnych systemów. Wdrożenie modelu „inteligentnego” miasta powiedzie się tam, gdzie uda się udoskonalić istniejące systemy poprzez połączenie strategii wstępującej, ukierunkowanej na systemy, z podejściem zstępującym, ukierunkowanym na dane.

   Przeczytaj artykuł
   Default Alternative Text
  • Jak poruszać się po inteligentnym mieście?

   Inteligentny transport miejski — bazujący na infrastrukturze bardziej zrównoważonej, inteligentnej i współdziałającej z technologiami cyfrowymi — jest jednym z fundamentalnych założeń inteligentnego miasta.

   Przeczytaj artykuł
   Moving traffic in the city
  • Referencje inteligentnych miast

   Poznaj niektóre z ponad 250 projektów, które realizujemy na świecie

   Przeczytaj artykuł
   Business people looking at energy efficiency plans, field service