• Default Alternative Text

  Optymalizacja kosztów energii

  Mężczyzna przechodzący przez centrum przetwarzania danych, eksploatacja centrum przetwarzania danych.

  Wyzwania

  Koszty energii są istotnym czynnikiem w każdej współczesnej działalności gospodarczej. Musi się z nimi liczyć praktycznie każde przedsiębiorstwo, od hoteli po zakłady przemysłowe. Urządzenia i procesy zużywają coraz więcej energii, a koszty energii rosną w rekordowym tempie. Nie wolno jednak dopuścić, by dążenie do redukcji wydatków na energię odbiło się niekorzystnie na produktywności pracy lub zadowoleniu klientów.

  • Rozwiązania

   Skuteczne ograniczenie kosztów energii bez niekorzystnego wpływu na produktywność, funkcjonalność lub bezpieczeństwo to zadanie wymagające obserwacji danych napływających z bardzo wielu źródeł. Konieczna jest wiedza o tym, gdzie zużywana jest energia, gdzie jest marnowana, gdzie w systemach występują problemy i skąd czerpać najlepsze wzorce postępowania. Nasze systemy zarządzania zasilaniem złożone z nowoczesnego oprogramowania i inteligentnych urządzeń monitorujących oraz sterujących mogą dostarczyć tej wiedzy i pomóc w wielu innych obszarach.

   Oprogramowanie Power Management Expert umożliwia pogłębioną analizę informacji o zużyciu energii oraz ujawnianie trendów i ewentualnych problemów na podstawie danych historycznych. PowerSCADA Expert służy do monitorowania i sterowania w czasie rzeczywistym, pozwalając skonfigurować systemy tak, by niemal natychmiast reagowały na pojawiające się problemy. Nasza najwyższej klasy aparatura — w tym liczniki, bramki, przekaźniki zabezpieczeniowe, sterowniki i inne urządzenia — dostarcza wiarygodnych danych z każdego punktu, w którym niezbędne jest dokonywanie pomiarów.
  • Oferowane korzyści

   Schneider Electric pomaga w znalezieniu równowagi między kosztem a niezawodnością. Oferujemy wszystko, czego potrzeba, by ograniczyć koszty energii bez niekorzystnych skutków w obszarze niezawodności, produktywności i funkcjonalności — zarówno w ramach optymalizacji użytkowanych systemów, jak i na potrzeby nowych inwestycji.

  • Co nas wyróżnia

   Gospodarka energetyczna to nasza specjalność. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy udzielać firmom fachowego doradztwa dotyczącego zarządzania kosztami energii — zarówno w istniejących systemach, jak i przy projektowaniu nowych inwestycji. Nasze rozwiązania spełniają szerokie spektrum potrzeb w dziedzinie zarządzania zasilaniem i energią, nie trzeba zatem sięgać po wiele odrębnych systemów, by zrealizować szereg różnych celów, takich jak zwiększenie niezawodności, optymalizacja jakości zasilania, obniżenie kosztów energii lub optymalizacja jej zużycia.