Wybierz kraj/region z menu lub kliknij go na mapie świata *
Country Selector Alternate Image
Efektywność energetyczna
     
   

  Efektywność energetyczna

   

  > Wszystkie rozwiązania

   
     
   
   
   

  Niezależne sterowanie oświetleniem

   
   

   

   

  Główne cechy

  • Oszczędności w oświetleniu w najprostszy sposób!

   

  Krótka charakterystyka

  • Proste, ale wydajne rozwiązanie optymalizujące oświetlenie z budynkach i biurach przy zastosowaniu niezależnych modułów elektronicznych, pozwalających regulować trzy główne parametry, indywidualnie lub łącznie:
   - czas > wyłączniki czasowe
   - oświetlenie > wyłączniki zmierzchowe
   - obecność > wykrywanie ruchu

   

  Nasza propozycja

  • Oto typowe oszczędności energii, jakie może uzyskać użytkownik w porównaniu z tradycyjnym wyłącznikiem ręcznym:
   -
   Wyłącznik czasowy: potencjalne oszczędności sięgające 50% (klatki schodowe)
   - Wyłączniki zmierzchowe: oszczędności sięgające 50% (zwłaszcza połączeniu z wyłącznikiem czasowym)
   -
   Czujniki ruchu: oszczędności sięgające 90% (zastosowania zewnętrzne)

   

   

  Zalety i korzyści

  • Zastosowanie wnętrzowych czujników obecności – biurowych czujników podczerwieni (PIR) i/lub czujników PIR w instalacjach automatyki budynkowej – pozwala sterować ogrzewaniem / wentylacją.
  • Dzięki zewnętrznym czujnikom ruchu oświetlenie zewnętrzne jest włączane tylko wtedy gdy jest potrzebne – po wykryciu ruchu, a przy tym tylko wtedy gdy poziom oświetlenia naturalnego jest poniżej ustawionego poziomu. Czujnik światła w czujniku podczerwieni zapobiega włączaniu oświetlenia gdy oświetlenie naturalne jest dostatecznie intensywne.

  Charakterystyka

  Wyłącznik czasowy

  • Jest umieszczany między wyłącznikiem oświetlenia i źródłem światła, wyłącza oświetlenie automatycznie po upływie nastawionego czasu.
  • Zasilanie jest doprowadzone do wyłącznika czasowego (mechanicznie jak łącznik dwustabilny) i jest załączane na określony czas po wciśnięciu przycisku. Nie ma potrzeby pamiętać o wyłączeniu urządzenia.


  Wyłączniki zmierzchowe

  • Prosty wyłącznik zmierzchowy jest umieszczany w obwodzie elektrycznym. W przypadku zastosowania wspólnie z wyłącznikiem czasowym – wyłącznik czasowy jest również umieszczany w obwodzie.


  Wykrywanie ruchu (PIR)

  • Wnętrzowe czujniki podczerwieni (PIR): Standardowy łącznik jest zastąpiony przez czujnik ruchu; oświetlenie jest włączane /wyłączane automatycznie po wykryciu ruchu. W bardziej rozbudowanych instalacjach czujniki ruchu mogą być wykorzystywane do sterowania ogrzewaniem / oświetleniem.
  • Zewnętrzne czujniki podczerwieni (PIR): Oświetlenie zewnętrzne jest włączane tylko w razie potrzeby: po wykryciu ruchu, gdy jednocześnie natężenie oświetlenia naturalnego nie przekracza nastawionego poziomu. Czujnik światła w czujniku podczerwieni zapobiega włączaniu światła, gdy oświetlenie dzienne jest dostatecznie intensywne.
    
   
  Dowiedz się więcej

  Dowiedz się więcej 

  Centrum Obsługi Klienta

  Skontaktuj się z nami!

   

  Solution breakdown & downloads