• Default Alternative Text

  HeForShe at the Schneider Electric Marathon de Paris 2017

  The first marathon to promote HeForShe, raising profile in a sport where men and women are participating and challenge limits together.

 • Default Alternative Text

  International Women’s Day 2017

  On March 8, we celebrate our diverse and inclusive culture that fosters gender equality, women's networks, leadership programs and forums.

 • Default Alternative Text

  Be part of it

  What does diversity and inclusion mean to Schneider Electric ? Discover it now!

  Watch video
 • Default Alternative Text

  Each of us is unique

  Watch Video

  Różnorodność jest naszym dziedzictwem i naszą przyszłością. Także Ty możesz stać się jej częścią.

  Różnorodność jest nieodłącznym składnikiem historii, kultury i tożsamości Schneider Electric. Wszelkie różnice postrzegamy i traktujemy zgodnie z zasadami integracji. Pragniemy tworzyć otwartą kulturę, w której wszelkie formy różnorodności postrzegane są jako rzeczywista wartość dla przedsiębiorstwa.
  • Nadzór

   W jaki sposób Schneider Electric promuje różnorodność i integrację w swoich strukturach

  • Inicjatywy

   Informacje o inicjatywach zespołów ogólnoświatowych i lokalnych, które mają na celu promowanie kultury różnorodności i otwartości, równości płci, współpracy między kobietami, programów kreowania liderów i forów wymiany opinii

  • HeForShe IMPACT 10x10x10, Davos 2016

   W styczniu 2016 roku w Davos zaprezentowany został raport nt. parytetów opracowany przez HeForShe IMPACT 10x10x10. W inauguracyjnym raporcie na temat parytetów, opracowanym przez zespół HeForShe pod auspicjami ONZ Kobiety, dziesięć wiodących przedsiębiorstw międzynarodowych ujawnia nowe dane na temat różnorodności płciowej.

  • Każdy z nas jest wyjątkowy

   Pragniemy tworzyć otwartą kulturę, w której wszelkie formy różnorodności postrzegane są jako rzeczywista wartość dla przedsiębiorstwa.

  • Siedziba Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku

   Jean-Pascal Tricoire, Dyrektor Generalny Schneider Electric, otrzymał jedną z pięciu bardzo cenionych nagród za zaangażowanie w implementację polityki wzmacniającej pozycję kobiet w miejscu pracy, na rynku i w społeczeństwie.

   • #HeForShe Nasze działania na rzecz ogólnoświatowego ruchu solidarności

    Odkąd zostaliśmy jednym z 10 korporacyjnych czempionów programu IMPACT 10x10x10, wielu z zatrudnionych u nas mężczyzn chętnie przyłącza się do tej inspirującej inicjatywy, wnosząc do niej mnóstwo energii i szczerego zaangażowania.

    Broszura na temat udziału w inicjatywie HeForShe (PDF, 932 kB)
    Default Alternative Text
   • Wspieramy równość płci

    W ubiegłym roku promowaliśmy i wdrażaliśmy zasady stwarzające kobietom lepsze warunki i możliwości w środowisku pracy. Wbrew utrwalonym praktykom korporacyjnym umieściliśmy równość płci na szczycie listy priorytetów oraz uczyniliśmy z różnorodności jeden z głównych składników strategii biznesowej i kadrowej.

    Broszura Wspieramy równość płci (PDF, 1 MB)
    Default Alternative Text
   • Zobowiązanie liderów

    Kreowanie i promowanie odpowiedniej kultury korporacyjnej jest jednym z najważniejszych wyzwań, z którymi musimy się zmierzyć, jeśli chcemy stać się firmą zrównoważoną pod względem płci.
    A zmiana w sferze kultury zaczyna się od najwyższego poziomu organizacji — od jej zarządu.

    Broszura Zobowiązanie liderów (PDF, 1,3 MB)
    Business colleagues looking at blueprint
   • Wzmacnianie pozycji kobiet

    Traktując wszystkie zatrudnione u nas kobiety z szacunkiem i zapewniając im poszanowanie godności, stwarzamy i promujemy sprzyjające środowisko, w którym każda osoba pracująca w przedsiębiorstwie — niezależnie od płci i innych cech — może wykorzystać cały swój potencjał.

    Broszura Wzmacnianie pozycji kobiet (PDF, 1,2 MB)
    Default Alternative Text
   • Opracowanie White Paper Jakie korzyści biznesowe może przynieść większa równowaga płci w korporacjach międzynarodowych

    Wiele międzynarodowych korporacji chaotycznie próbuje dostosować się do nowych trendów, takich jak niezwykle silna zmienność koniunktury i zmiany w stylu życia. Badania wykazują, że główną przyczyną stagnacji we współczesnym środowisku biznesowym jest brak świeżych pomysłów i opór przed alternatywnymi strategiami. Ponadto wykazano, że znacząca nierównowaga płci na wyższym i średnim szczeblu zarządzania organizacją o zasięgu ogólnoświatowym prowadzi do zaniku kreatywności w rozwiązywaniu problemów biznesowych. W tym artykule wyjaśniono korelację między większą równowagą płci a wzrostem i innowacyjnością.

    Opracowanie White Paper: Jakie korzyści biznesowe może przynieść większa równowaga płci w międzynarodowych korporacjach (PDF, 668 kB)
    Default Alternative Text
    Nos conseillers sont disponibles pour répondre à vos questions de 8h00 à 18h00 du lundi au vendredi toute l'année.