Witamy na stronie Schneider Electric

Witamy na naszej stronie.

Możesz wybrać inny kraj lub przejść do strony globalnej naszej firmy.

Wybierz inny kraj lub region

  • Default Alternative Text

   Jean-Pascal Tricoire na konferencji prasowej HeForShe IMPACT podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos 2016

   • Davos

   Tekst domyślny
   27 stycznia 2016 r.: Z okazji publikacji pierwszego raportu nt. parytetów opracowanego przez HeForShe Jean-Pascal Tricoire uczestniczył w konferencji prasowej HeForShe na temat programu IMPACT zorganizowanej w Davos przez ONZ Kobiety.

   Z okazji publikacji pierwszego raportu nt. parytetów opracowanego przez HeForShe Jean-Pascal Tricoire, Dyrektor Generalny Schneider Electric, uczestniczył w konferencji prasowej HeForShe na temat programu IMPACT, zorganizowanej przez ONZ Kobiety podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

   Bezprecedensowa publikacja raportu HeForShe nt. parytetów została ogłoszona podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos na spotkaniu, w którym uczestniczyli szefowie dziesięciu wiodących przedsiębiorstw światowych, Phumzile Mlambo-Ngcuka, Podsekretarz Generalna i Dyrektorka Wykonawcza ONZ Kobiety, oraz Emma Watson, ambasadorka dobrej woli przy ONZ Kobiety.

   Do wspomnianej grupy 10 przedsiębiorstw należą: Schneider Electric, AccorHotels, Barclays, Koç Holding, McKinsey & Company, PricewaterhouseCoopers, Tupperware Brands, Twitter, Unilever i Vodafone.

   Davos-1-380x380

   Jean-Pascal Tricoire zauważył, że „przedsiębiorstwa mają do odegrania bardzo ważną rolę: są «agentami zmian» prowadzących do urzeczywistnienia idei równości płci. To kwestia determinacji. A także dawania dobrego przykładu i motywowania do działania coraz większej liczby mężczyzn.   Aby dowiedzieć się więcej:
   > Przeczytaj informację dla prasy
   > Pobierz raport nt. parytetów (PDF, 8 kB)

   IMPACT 10X10X10 to stworzona w ramach programu HeForShe inicjatywa mająca na celu zaangażowanie 10 decydentów sprawujących funkcje w rządach, dużych przedsiębiorstwach i na uczelniach, tak by odgórnie wprowadzali potrzebne zmiany.

   Organizacja ONZ Kobiety ogłosiła inicjatywę IMPACT 10X10X10 na forum w Davos w 2015 roku, aby utrwalić dynamikę działań na rzecz równości płci.

   Korporacyjni czempioni programu IMPACT uczynili z równości płci priorytet dla swoich organizacji, a przejrzystość, jaką zademonstrowali w Davos, pomoże w miarodajnej ocenie postępów w realizacji zobowiązań i będzie inspiracją dla innych pracodawców.

   Dane ujęte w raporcie wskazują wyraźnie, że wciąż istnieje duża luka między odsetkiem kobiet wśród zatrudnionych a odsetkiem kobiet zajmujących stanowiska kierownicze. Choć we wszystkich 10 firmach udział kobiet w ogólnej liczbie zatrudnionych wynosi średnio 39,7 procent, to na wyższych stanowiskach kierowniczych odsetek ten wynosi od 11 do zaledwie 33 procent. Wyniki osiągane w tym względzie przez 10 zaangażowanych przedsiębiorstw są wyższe od ogólnoświatowych średnich, jednak organizacja ONZ Kobiety jako cel wyznaczyła osiągnięcie parytetu 50:50 do roku 2030, a zobowiązania poszczególnych firm odzwierciedlają różne drogi dojścia do tego celu.
    
   Davos-4-380x380
   • HeForShe IMPACT 10x10x10, Davos 2016

    W styczniu 2016 roku w Davos zaprezentowany został raport nt. parytetów opracowany przez HeForShe IMPACT 10x10x10. W inauguracyjnym raporcie na temat parytetów, opracowanym przez zespół HeForShe pod auspicjami ONZ Kobiety, dziesięć wiodących przedsiębiorstw międzynarodowych ujawnia nowe dane na temat różnorodności płciowej.

    Wróć do strony głównej Różnorodność i integracja

    Różnorodność i integracja
    Nos conseillers sont disponibles pour répondre à vos questions de 8h00 à 18h00 du lundi au vendredi toute l'année.