FAQ techniczne

Zadaj pytanie

Jaka jest zasada działania ogranicznika GV1L3?

Ogranicznik GV1L3 działa na zasadzie kaskadowości, czyli poprzez zwiększenie zdolności zwarciowej poprzez uchylenie styków roboczych przy pojawieniu się prądu zwarciowego już przy wartości 1.5kA. Działanie takie powoduje zgaszenie i przetrzymanie w czasie powstałego łuku co zwiększy zdolność zwarciową aparatu.
Nie ma jednoznacznie opisanej ilości załączeń takiego aparatu w konfiguracji z ogranicznikiem GV1L3  gdyż wyłącznik silnikowy nie ma za zadania przełączania prądów obciążeniowych tak jak stycznik, lecz tylko do zabezpieczania obwodów od skutków zwarć i przeciążeń.
Przy konfiguracji wyłącznik silnikowy + ogranicznik GV1L3 istnieje gwarancja, że przy prądzie Icu 100kA aparat powinien zadziałać prawidłowo bez uszkodzenia.
Jeśli chodzi o każdy aparat zabezpieczający czyli wyłącznik lub też termik to po zadziałaniu zabezpieczenia należy odczekać około minuty (w zależności od warunków panujących) i spróbować załączyć ponownie aparat oczywiście po sprawdzeniu przyczyny i wyeliminowania wyzwolenia zabezpieczenia.

W załączniku znajdują się materiały dotyczące właściwości łączeniowych GV1L3
Czy było to pomocne?
Co możemy zrobić, aby ulepszyć tę informację?