Poland

Witamy na stronie Schneider Electric

Witamy na naszej stronie.

Możesz wybrać inny kraj lub przejść do strony globalnej naszej firmy.

Wybierz inny kraj lub region

 • Default Alternative Text

  Nowa definicja WYDAJNOŚCI w branży mleczarskiej

  Przekształcenie spółdzielni mleczarskiej w giganta branżowego wymaga śmiałych rozwiązań. Firma Fonterra zmieniła postrzeganie branży mleczarskiej w Nowej Zelandii, stając się jednym z najbardziej WYDAJNYCH zakładów na świecie dzięki rozwiązaniu Schneider EcoStruxure™ Plant.

  Poznaj rozwiązania EcoStruxure
 • Z praktyki klienta — Fonterra Nowy wymiar przemysłu mleczarskiego w Nowej Zelandii

  Zobacz, jak pomagamy firmie Fonterra podnosić poprzeczkę w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i efektywności

  Wyzwanie

  Globalna skala działalności: Fonterra prowadzi lokalny zakład w Nowej Zelandii, ale działa na skalę światową. Przedsiębiorstwo składa się w istocie z wielu różnych spółdzielni i gospodarstw rolnych, dlatego w dążeniu do standaryzacji produkcji konieczne jest uwzględnienie wielu czynników, w tym zakłóceń w zasilaniu spowodowanych zjawiskami naturalnymi. Dlatego właśnie firma Fonterra poszukiwała niezawodnego partnera w dziedzinie instalacji elektrycznych — partnera, który rozumiałby lokalne uwarunkowania branży, ale był obecny na całym świecie.
   
  Najwyższe standardy higieny, jakości i świeżości: Mleko jest produktem niezwykle wrażliwym na czas obróbki i przechowywania, który musi spełniać najostrzejsze normy bezpieczeństwa i jakości. Przestój maszyn, opóźnienia w dostawach lub błędy w procesie obróbki mogą zmusić niektórych producentów mleka do jego utylizacji. Przedsiębiorstwo poszukiwało dostawcy, który byłby gotów zbudować relację opartą na wzajemnym zaufaniu i odpowiednio sprawnie reagować na ewentualne awarie.
   
  Efektywność i zrównoważony rozwój w przemyśle: Jednocześnie firma Fonterra potrzebowała partnera z wizją, dla którego efektywność energetyczna byłaby punktem wyjścia do pracy nad przyjaznymi dla środowiska, zrównoważonymi metodami prowadzenia działalności przemysłowej.


  fonterra-challenge-IC-631x292

  Rozwiązanie

  Efektywność i niezawodność dzięki EcoStruxure
     Aplikacje, narzędzia analityczne i usługi: UVP — serwis i wsparcie — kompleksowa oferta usługowa i zarządzanie cyklem życia   
  Powiązane produkty: SCADA, automatyka, napędy, sterowanie silnikami, rozdział ŚN, NN, sterowanie oświetleniem, C-Bus, UPS, akcesoria do okablowania

  Kompletne rozwiązanie zwiększające efektywność: Nowozelandzka branża mleczarska, dawniej rozdrobniona i złożona z licznych małych oraz średnich spółdzielni, od dawna współpracuje z firmą Schneider Electric. Stworzenie kompletnego produktu/rozwiązania, które dałoby się zastosować na skalę lokalną i globalną do udoskonalenia i standaryzacji rozdziału zasilania — z korzyścią dla efektywności produkcji — było dla nas naturalnym kolejnym etapem tej współpracy.
   
  Fachowa pomoc przy realizacji inwestycji od podstaw: Równolegle do bieżącej działalności firma Fonterra rozbudowała swoją infrastrukturę i z naszą pomocą zbudowała znacznie większą mleczarnię o nazwie Darfield. Jest to pierwsza inwestycja firmy Fonterra zrealizowana całkowicie od podstaw — wszystkie wcześniejsze były projektami modernizacji i rozbudowy istniejących zakładów.

  Ponad 30 ton mleka pełnego w proszku na godzinę: Ten imponujący wynik i zdolność przetwórcza sięgająca 4,4 mln litrów mleka dziennie dowodzi spektakularnego sukcesu, jakim okazała się instalacja suszenia rozpyłowego Darfield 2.

  Największa, najbardziej efektywna mleczarnia na świecie: Fonterra wyrosła ze zrzeszenia spółdzielni mleczarskich, z czasem stając się wielkim przedsiębiorstwem o zasięgu światowym. Schneider Electric towarzyszy firmie Fonterra na tej drodze, a nasze wieloletnie relacje z nowozelandzką branżą mleczarską z pewnością sprzyjać będą jej dalszemu rozwojowi.

  fonterra-solution-IC-631x292

  Dowiedz się, jak dzięki wprowadzaniu innowacji na każdym poziomie Twoja firma może osiągnąć sukces

  Więcej na ten temat

  Rezultaty

  • Wdrożenie w zakładach Darfield okazało się spektakularnym sukcesem. Instalacja suszenia rozpyłowego o nazwie Darfield 2 jest w stanie przetworzyć od 4,2 do 4,4 mln litrów dzienne, a w ciągu godziny wytwarza ponad 30 ton mleka pełnego w proszku!
   
  • Od skromnego zrzeszenia spółdzielni mleczarskich do największej i najbardziej efektywnej mleczarni na świecie — Fronterra współpracuje ze Schneider Electric od wielu lat, a trwałość i stabilność tej relacji nadaje jej szczególną wartość biznesową. Współtworzyliśmy historię nowozelandzkiego mleczarstwa, a w miarę, jak Fonterra będzie się rozwijać, nasza współpraca z pewnością stanie się jeszcze trwalsza.
   
  Kompletna oferta produktów/rozwiązań Schneider Electric obejmuje:

  • Systemy SCADA, automatykę, napędy, sterowanie silnikami, rozdział ŚN i NN, sterowanie oświetleniem, C-Bus, zasilacze UPS, akcesoria do okablowania, doradztwo projektowe, zarządzanie projektami i zapewnienie jakości zasilania

  • UVP – serwis i wsparcie – kompleksowa oferta usługowa i zarządzanie cyklem życia

  Najważniejsze fakty
  • Fonterra to największy w Nowej Zelandii producent przetworów mlecznych i największy ich eksporter na świecie
  • Darfield jest pierwszym zakładem wybudowanym od podstaw przez firmę Fonterra
  • To największa, najbardziej efektywna mleczarnia na świecie
  • Instalacja suszenia Darfield 2 przetwarza od 4,2 do 4,4 mln litrów dziennie
  • Darfield 2 wytwarza ponad 30 ton mleka pełnego w proszku na godzinę
  • 5% sprzedaży nowozelandzkiego oddziału SE przypada na firmę Fonterra
  Nos conseillers sont disponibles pour répondre à vos questions de 8h00 à 18h00 du lundi au vendredi toute l'année.