Witamy na stronie firmy Schneider Electric

Witamy na naszej stronie.

Możesz wybrać inny kraj, aby wyświetlić dostępne produkty, lub przejść na globalną stronę internetową naszej firmy, aby uzyskać o niej informacje.

Wybierz inny kraj lub region

  • Manager and worker talking on production floor, industrial automation, machine control, hoisting.

   Zaawansowane i skalowalne systemy sterowania suwnicami w warunkach wysokiego ryzyka

   Smiling technician with laptop in front of control panel, industrial automation, facility management software.

   Przed każdą firmą stoją inne wyzwania

   Konieczne jest zwiększanie bezpieczeństwa i ograniczanie zużycia energii przy jednoczesnej redukcji kosztu prac technicznych i maksymalizacji wydajności systemów. Wymagana jest też elastyczność, otwartość i szybsze tempo pracy.

   Oferujemy wsparcie ekspertów przez cały cykl życia maszyny.

   Ilustracja, rozwiązania dla kolejnych etapów cyklu życia maszyn, produkcja przemysłowa, sterowanie maszynami.
   • Rozwiązania

    Architektura bezpieczeństwa sterownika logicznego M241 do prac dźwigowych, który wykorzystuje protokół CANopen, jest dostosowana do wysokich wymagań producentów urządzeń dźwignicowych. Obejmuje innowacyjne rozwiązania dla suwnic procesowych i instalacji specjalistycznych wymagających wysokiej elastyczności i modułowości, które umożliwiają dostosowanie maszyn do potrzeb klientów. Łącząc sterownik logiczny i przemienniki częstotliwości z wbudowanym fieldbusem CANopen, gwarantuje wysoką kompatybilność i prostotę instalacji. Sterownik logiczny posiada funkcje zaprojektowane do prac dźwigowych, które zwiększają wydajność suwnic i ich bezpieczeństwo.
   • Oferowane korzyści

    • Łączność: Bezpieczny, bezprzewodowy i zdalny dostęp do konfigurowalnych serwerów sieciowych pozwoli wzmocnić pozycję rynkową, ograniczyć wydatki na podróże i wydłużyć czas pracy maszyn.
    • Efektywność: Redukując zużycie energii, rozwiązania bazujące na przemiennikach częstotliwości zapobiegają przegrzewaniu się silników. Gotowe do wykorzystania, wstępnie projektowane rozwiązania dla instalacji dźwigowych ze szczegółową dokumentacją, obejmujące bibliotekę funkcji dźwigowych, szablony dźwigowe oraz przetestowane, zweryfikowane i udokumentowane systemy architektury (ang. TVDA).
    • Zgodność z normami bezpieczeństwa: Nasze rozwiązania dla instalacji dźwigowych spełniają normę ISO EN 13849-1, co jest gwarancją bezpieczeństwa pracowników i towarów.
    • Bezpośrednie wsparcie ekspertów Schneider Electric w dziedzinie instalacji dźwigowych dostępne na całym świecie i w dowolnym języku.
   • Co nas wyróżnia

    • Bazujący na sterowniku logicznym PLC podwójny system architektury oferuje zaawansowane funkcje, m.in. obsługę interfejsu HMI, zdalny dostęp i technologię odzyskiwania energii.
    • Otwartość maszyn: sterowniki logiczne M241 obsługujące wbudowane strony sieciowe i zdalny dostęp do maszyn za pomocą sieci VPN.
    • Wbudowane zabezpieczenia: rozwiązania spełniające wymogi normy EN 13849-1 PLd/Kat. 3.
    • Efektywność energetyczna: systemy zwrotu energii do sieci (opcja AFE — z ang. Active Front End); mierniki mocy do audytów energetycznych.
   Nos conseillers sont disponibles pour répondre à vos questions de 8h00 à 18h00 du lundi au vendredi toute l'année.