Witamy na stronie Schneider Electric

Witamy na naszej stronie.

Możesz wybrać inny kraj lub przejść do strony globalnej naszej firmy.

Wybierz inny kraj lub region

  • Manager and worker talking on production floor, industrial automation, machine control, hoisting.

   Zaawansowane i skalowalne systemy sterowania suwnicami

   Smiling technician with laptop in front of control panel, industrial automation, facility management software.

   Przed każdą firmą stoją inne wyzwania

   Dbanie o kompatybilność i otwartość sytemu jest konieczne do zmaksymalizowania jego wydajności i obniżenia kosztu prac inżynieryjnych. Ważne jest też przyspieszenie tempa i wydajności produkcji przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa i mniejszym zużyciu energii.

   Oferujemy wsparcie ekspertów przez cały cykl życia maszyny.

   Ilustracja, rozwiązania dla kolejnych etapów cyklu życia maszyn, produkcja przemysłowa, sterowanie maszynami.
   • Rozwiązania

    Architektura sterownika logicznego M241 do prac dźwigowych, który wykorzystuje protokół CANopen, zaprojektowana z myślą o wysokich wymaganiach producentów urządzeń dźwignicowych. Obejmuje innowacyjne rozwiązania dla dużych suwnic i instalacji specjalistycznych wymagających wysokiej elastyczności i modułowości, które umożliwiają dostosowanie maszyn do potrzeb klientów. Łącząc sterownik logiczny i przemienniki częstotliwości z wbudowanym fieldbusem CANopen, gwarantuje wysoką kompatybilność i prostotę instalacji. Sterownik logiczny posiada funkcje zaprojektowane do prac dźwigowych, które zwiększają wydajność suwnic i ich bezpieczeństwo.
   • Oferowane korzyści

    • Łączność: Bezpieczny, bezprzewodowy i zdalny dostęp do konfigurowalnych serwerów sieciowych pozwala wzmocnić pozycję rynkową, ograniczając jednocześnie wydatki na podróże i wydłużając czas pracy maszyn.
    • Efektywność: Redukując zużycie energii, rozwiązania bazujące na przemiennikach częstotliwości zapobiegają przegrzewaniu się silników. Gotowe do wykorzystania, wstępnie projektowane rozwiązania dla instalacji dźwigowych ze szczegółową dokumentacją, która obejmuje: bibliotekę funkcji dźwigowych, szablony dźwigowe oraz przetestowane, zweryfikowane i udokumentowane systemy architektury (ang. TVDA).
    • Zgodność z normami bezpieczeństwa: Nasze rozwiązania dla instalacji dźwigowych spełniają normę ISO EN 13849-1, która gwarantuje bezpieczeństwo pracowników i towarów.
    • Bezpośrednie wsparcie ekspertów Schneider Electric w dziedzinie instalacji dźwigowych dostępne na całym świecie i w prawie każdym języku.
   • Co nas wyróżnia

    • Bazująca na sterowniku logicznym PLC architektura oferująca zaawansowane funkcje, m.in. obsługę interfejsu HMI, zdalny dostęp i rozwiązania gwarantujące efektywność energetyczną.
    • Otwartość maszyn: sterowniki logiczne M241 obsługujące wbudowane strony sieciowe; zdalny dostęp do maszyn za pomocą sieci VPN.
    • Wbudowane zabezpieczenia: rozwiązania zgodne z normą EN 13849-1 PLc/Kat. 2.
    • Technologie niższego zużycia energii: systemy zwrotu energii do sieci (opcja AFE — z ang. Active Front End); mierniki mocy do audytów energetycznych.
    • Bezprzewodowe sterowanie i systemy zatrzymania awaryjnego o poziomie bezpieczeństwa PLe/Kat. 4
   Nos conseillers sont disponibles pour répondre à vos questions de 8h00 à 18h00 du lundi au vendredi toute l'année.